X
تبلیغات
زولا
دریافت کد ابزار آنلاین
میهن دانلود بهترین سایت دانلود
 
 
تاریخ :  یکشنبه 25 اسفند‌ماه سال 1392
نویسنده :  ADMIN

این محصول دارای پروانه ساخت وزارت بهداشت به شماره 16/16144 و پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت به شماره 874 است و برچسب پوششی بطری به شکلی است که اگر مصرف کننده به داخل آن توجه نکند ممکن است دوغ را بدون توجه به محتوای داخل آن سر بکشد.زلال نیوز: در روزهای پایانی سال که حجم خرید کالاهای مصرفی خوراکی فزونی یافته است نبود نظارت کافی بر رعایت استانداردهای ضروری در تهیه محصولات لبنی به نگرانی جدی شهروندان تبدیل شده است.
                        

به گزارش خبرنگار اجتماعی البرزنیوز، یکی از بینندگان سایت با ارسال تصاویری به خبرنگار ما گفت که یک قطعه سوسک معلق در یک بطری دوغ پلمپ شده شرکت «برکت» وجود دارد.

این شهروند تهرانی که این بطری کاملا بسته بندی را برای مصرف غذای ظهر روز شنبه 24 اسفند 92 تهیه کرده بود توضیح داد که با دیدن یک شیء معلق قهوه ای رنگ در بطری دوغ و چندبار تکان دادن ان متوجه وجود یک سوسک در آن شدم که البته به علت پلمپ بودن بطری جان خود را از دست داده بود. 

 بقیه در ادامه مطلب                         

به گفته این شهروند، نام درج شده روی این محصول ، «دوغ بلونی» از محصولات شرکت فرآورده های لبنی «برکت» است و تاریخ تولید آن 92/12/14 و تاریخ انقضاء 93/12/14 روی بطری درج شده است.

بررسی ها نشان می دهد این محصول دارای پروانه ساخت وزارت بهداشت به شماره 16/16144 و پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت به شماره 874 است و برچسب پوششی بطری به شکلی است که اگر مصرف کننده به داخل آن توجه نکند ممکن است دوغ را بدون توجه به محتوای داخل آن سر بکشد.
به گفته این مخاطب البرزنیوز ، تماس های مکرر او با سازمان حامیت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ، مرکز 124 و اداره بهداشت بی نتیجه بوده و هر نهاد او را به نهاد دیگری حواله کرده است.

با این حساب مشخص است که هر مصرف کننده در ابتدای خرید هر محصول خوراکی خود باید مراحل نظارت استاندارد را پشت سر بگذارد تا با مواردی از این دست روبرو نشود. 

شاید حالا زمان آن رسیده که ضرب المثل های فارسی به روز شوند و به جای اینکه گفته شود «وقتی آب سربالا رود قورباغه ابوعطا می خواند» ، باید گفت «وقتی نظارت بهداشت و استاندارد نباشد ، سوسک هوس غواصی در دوغ می کند!»

البرزنیوز برای انتشار توضیحات احتمالی مسئولان شرکت برکت و دیگر مسئولان مرتبط با حوزه نظارتهای بهداشتی آمادگی کامل دارد.


تعداد بازدید ها: 165635